neděle 12. července 2015

Koho sledovat na Instagramu aneb Reading is sexy

Dneska jsem si pro vás připravila výběr mých oblíbených insta účtů s knižní tématikou. Podíváme se hlavně do zahraničí, ale domovině se úplně nevyhneme. A jako bonus se dozvíte o jedné, možná dvou knižních soutěžích. 

Na Instagramu hledám knižní tipy, fotografické inspirace nebo prostě jen potěchu oka. A když jsme u té potěchy oka, hned se podívejte na profil reading_is_sexy94. Najdete na něm krásné fotky chlapů, žen nebo párů, kteří jsou zaručeně sexy. A v ruce mají knihu! Nebo něco jiného, co jde číst. Líbí se mi, že jde o kvalitní výběr fotografií, které nejsou nijak laciné nebo trapné. 


Ke knize patří dobrá káva. To moc dobře ví profesorka literatury Etaf Rum, která spravuje profil booksandbeans. Pravidelně své odběratele zásobuje dávkou kofeinu a krásnými fotkami. 


Patříte mezi milovníky čaje a káva vám nic neříká? Není problém, podívejte se k booksandteacups_


Že se populární insta snímky fotí bílém podkladu, to dobře ví bookstations. Ideál pro ty, kdo mají rádí jednoduchý, minimalistický fresh styl. 


V podobném duchu, ale ne tak striktně, vybírá své příspěvky i bestbookgrams. Pokud vám samá bílá propaluje oči, tady si občas odpočinete. 


České knižní blogery není zas tak těžké vystopovat, protože většinou postují s tagy copravectu, pravectu, docteno, precteno nebo kniznitip. Mezi ty, kdo se nezaměřují čistě na knihy, postují je jen občas, ale i tak stojí zato je sledovat, patří rozhodně janeonthemove


Hodně z vás si bude možná pamatovat populární Plum Follery Blog, který vedla Karolína. Po krátké přestávce opět bloguje. Tentokrát ale o cestování, knihách, jídle a papírenských must have serepetičkách. Na Instagramu ji  (stále) najdete jako karolina_cz_. Podívejte se, protože se u Karolíny právě soutěží o knížky!


Na závěr jsem si nechala svůj nejoblíbenější profil od slovenské _dzejny. Její knižní fotky jsou prostě a jednoduše nádherné. Není co dodat! 


Koho rádi sledujete vy? :) Nezapomínejte sdílet své letní knižní momentky s tagem letosknihou. Pokud se nás zapojí dost, aby to vydalo na soutěž, zahrajeme si o knížku!

5 komentářů:

  1. Tak to jsi mi dala hodně inspirace, koho sledovat :D :) Já nejvíc sleduju takovéty instagramové fotografy, ale i někteří z těchto mě dost zaujali :)

    OdpovědětVymazat
  2. Já hrozně ráda tuhle slečnu. Nebo teda její fotky :) @ziba.reads

    OdpovědětVymazat