úterý 29. září 2015

Kerby Rosanes - Proměny zvířat

S omalovánkami se v posledních měsících snad roztrhl pytel. Kupující mají na výběr mnohem více, než jen mandaly, a začíná jít o to, kdo přijde na trh s něčím odlišným. Takové jsou zcela jistě omalovánky od Kerby Rosanes s názvem Proměny zvířat, které vydala Grada. 


Na kvalitním papíře čtvercového rozměru najdeme různorodé kresby zvířat. Nechybí ptáci, divoké kočky, sloni, chameleoni nebo vodní živočichové. Některé omalovánky jsou jen na jedné straně, jiné využívají strany obě. Vazba nejde bohužel natolik zlomit, aby bylo vybarvovaní na vnitřním okraji stránek bezproblémové. 

Všechny obrázky jsou poctivě propracované, rozdělené na spoustu drobných ploch. Pokud rádi střídáte barvy a dáváte přednost několikadenní práci na jednom obrázku, pak se vám budou Proměny rozhodně líbit. 

Přijde vám samotné vybarvování tak trochu nudné a rádi byste byli trochu kreativnější? Na několika stranách budete mít možnost. Buď můžete dokreslovat celá zvířata, nebo pracovat na jejich zdobení. Omalovánky pak dostávají úplně jiný rozměr. 

Kromě zvířat najdeme na stránkách různá malá stvoření, která mají dokonce svá jména. Objevují se na všech omalovánkách v různém počtu. Někde jen přihlížejí, jinde jsou neodmyslitelnou součásti kresby a celkové proměny. A právě tyto malinké bytosti jsou tou největší odlišností od jiných omalovánek na našem trhu. 

Většina zmíněných odlišností a pozitiv může pro některé uživatele představovat nevýhody. Nezlomná vazba značně komplikuje dvoustranné obrazy, které jsou jinak nádherné. Malé potvůrky, které se rojí v hojném počtu za hlavou nosorožce, vás baví do té doby, než jich vybarvíte půlku. Pak už se těšíte na větší plochy, na kterých můžete stínovat. Otázkou také je, nakolik stojí zákazníci o kreslení, pokud si kupují omalovánky. Naštěstí jsou všechny kresby samonosné, takže i když se rozhodnete nekreslit, nepřijdete o celé strany.

Proměny zvířat v současné konkurenci omalovánek obstojí se ctí. Pokud si je chcete naplno užít, kupte si k nim největší balení pastelek, které seženete, vyhnete se tak pocitu zmaru při práci na malých plochách a potvůrkách. 

8 komentářů:

 1. Každému o týchto omaľovánkach básnim a ešte sa nenašla dobrá duša, čo by mi jednu kúpila :D Keďže neviem kresliť, je toto pre mňa ideálna voľba. Asi si nejakú budem musieť zaobstarať sama, keď sa do toho iní nemajú. Ja pokukujem, už dlhšie, po Orientálnych vzoroch, viac ma láka niečo abstraktné. Rada by som videla aj nejaké Tvoje vymaľované obrázky, neplánuješ ich pridať do recenzie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj!
   Mám v plánu obecný článek o omalovánkách a Zentangle technice, ve kterém budou právě i fotky vybarvených obrázků a mých pokusů o kreslení :)

   Vymazat
 2. Btw Kerby Rosanes je chlap, akorát si nejsem jistá, jestli se takovýhle jméno dá zpotvořit na ,,od Kerbyho" nebo rovnou na poněkud fuj fuj ,,od Kerbyho Rosanese" nebo tak :D
  Jinak ta vazba a nemožnost pohodlně vybarvovat podél středu mě taky trochu štve :-/ Ale jinak jsem omalovánkami a jejich detaily stále fascinována:) Vlastně i jeho ostatními výtvory, jestli neznáš, tak doporučuju třeba FB stránku jeho tvorby: https://www.facebook.com/sketchystoriesblog/?fref=ts

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc za upozornění, podle jména mě ani nenapadlo, že by šlo o muže :)

   Vymazat
 3. Také jsem vlastníkem omalovánek pro dospělé, jen moc nestíhám malovat, ale určitě se mi moc líbí :-)
  Přeji příjemné chvilky s pastelkami :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Omalovánky taky miluji a tyto Proměny by se mi líbily. Asi si napíšu Ježíškovi :)

  OdpovědětVymazat