sobota 25. června 2016

Co se děje, že se nic neděje?

K napsání článku mě přiměla Kingova knížka Pytel kostí, ve které se hlavní hrdina potýká se spisovatelským blokem. Zajímalo by mě, jestli existuje i něco, jako čtenářský blok. 

Od konce září minulého roku až do konce dubna jsem měla manžela na misi v Afghanistanu. Ještě v říjnu to vypadalo, jak to bude skvělé, když mám tolik času na čtení, na blog, na videa,… A asi to byl ten problém. Ono množství času mi jasně připomínalo, proč netrávím dny jinak. A tak jsem četla méně a méně. 


Po Vánocích, na které jsem dostala celou řadu nádherných knižních dárků od rodiny i od přátel, jsem chtěla natočit aspoň video. Ale než jsem se rozhoupala, byly tady knižní výzvy na další rok. A blížil se Valentýn. Jenže já neměla romantickou náladu a v tu dobu vlastně už ani moc času. V lednu jsem totiž sebrala veškerou odvahu (a taky už mi malinko šplouchalo na maják, jinak si to neumím vysvětlit, taková hrdinka zas nejsem) a začala sportovat. 

Je konec června. Manžela mám v pořádku doma a snažím se číst. Ne že by to nešlo, mám rozečtené tři knížky. Ale nevím, jak je dotáhnout do konce. Nejnadějněji to vypadá se zmíněným Kingovým Pytlem kostí, u kterého jsem překonala magickou polovinu. Tak mi držte palce,snad to dopadne.

4 komentáře:

 1. Podle mého názoru určitě něco jako čtenářský blok existuje. Občas člověka něco nebaví... a občas skoro nic. Nebo možná vůbec nic? Já jsem teď měla něco, co bych popsala jako „čtenářský blok“ a jsem vážně ráda, že už jsem ho zažehnala :D Musí to znít šíleně, ale ono ani není na škodu dát si občas na chvíli pauzu od čtení :) Snad se ti podaří ten Pytel kostí přečíst, sama si na tu knížku dělám zálusk :D Imaginareum

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, díky za povzbuzení, pracuju na tom, abych ho (Pytel kostí) pokořila:)

   Vymazat
 2. Myslím si, že je to normální, já za celou tu dlouhou dobu mého blogu jsem tenhle "blok" měla hned několikrát, prostě to tak je, nejen se čtením, ale hlavně s psaním a blogováním, život je jen jeden, knížky i blog vydrží nějakou dobu bez tebe :) Až se na to budeš cítit, zase to půjde, věř mi ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lépe bych to nenapsala, souhlasím s Tebou :)

   Vymazat